Najnowsze rankingi PSTL po turnieju w Pabianicach:

kobiet

mężczyzn

 

Serdecznie gratulujemy liderom i liderkom rankingu, którzy w sezonie 2019 zdobyli najwięcej punktów. Pamiątkowe statuetki zostaną wręczone podczas Letnich Mistrzostw Polski Lekarzy w Tenisie w Poznaniu (11-14.06.2020 r.).

 

Liderki - sezon 2019:

- kategoria singiel kobiet do lat 45 Agata Wojciuk

- kategoria singiel kobiet 45-55 Anna Komar

- kategoria singiel kobiet +55 Grażyna Martini-Kamińska

- kategoria singiel kobiet +60 Małgorzata Pawelec-Wojtalik

- kategoria debel kobiet do lat 45 Agata Wojciuk

- kategoria debel kobiet +45 Anna Komar

- kategoria debel kobiet +55 Małgorzata Pawelec-Wojtalik

 

Liderzy - sezon 2019:

- kategoria singiel mężczyzn do lat 35 Marcin Pokrzywnicki

- kategoria singiel mężczyzn +35 Bartłomiej Ptak

- kategoria singiel mężczyzn +45 Marcin Krywiak

- kategoria singiel mężczyzn +50 Robert Kowalczyk

- kategoria singiel mężczyzn +55 Artur Ferencz

- kategoria singiel mężczyzn +60 Tomasz Maziak

- kategoria singiel mężczyzn +65 Zdzisław Hrynkiewicz

- kategoria singiel mężczyzn +70 Ignacy Lubiński

- kategoria singiel mężczyzn +75 Zbigniew Nanowski

- kategoria singiel mężczyzn +80 Stanisław Świerad

- kategoria debel mężczyzn do lat 45 Marcin Pokrzywnicki

- kategoria debel mężczyzn 45-55 Robert Telega

- kategoria debel mężczyzn 55-65 Bogusław Rataj

- kategoria debel mężczyzn +65 Daniel Leończyk

- kategoria debel mężczyzn +75 Zbigniew Nanowski

 

 

Podczas turnieju w Pabianicach uhonorowaliśmy statuetkami lekarzy i lekarki, którzy zagrali we wszystkich turniejach PSTL w roku 2019. Byli to: Anna Komar, Małgorzata Pawelec-Wojtalik, Bożena Klimczyk, Wiesław Bąba, Tomasz Maziak, Marek Kintzi, Daniel Leończyk, Roman Pawlas, Marcin Pokrzywnicki. Dziękujemy, że jesteście z nami i wspólnie rozwijamy  tenis lekarski w Polsce.

 

Pamiątkowymi ikonami podziękowaliśmy również organizatorom turniejów PSTL w 2019 roku, bez których nie spędzilibyśmy wielu tak pięknych tenisowych chwil.

Częstochowa (Lesław Rudziński), Stalowa Wola (Alfred Micał), Michałówek (Wojciech Pietrzak wraz z rodziną), Wrocław (Marcin Pokrzywnicki, Piotr Wieczorkowski), Olsztyn (Zbigniew Frenszkowski, Zbigniew Żęgota), Chrząstowice-Opole (Natalia Pelczar), Zielona Góra (Józef Safian, Lech Borkowski), Pabianice (Bogusław Rataj, Daniel Leończyk, Adam Jakubowski).

 

 

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
niosą ze sobą wiele radości
oraz refleksji dotyczących
minionego okresu i planów
na nadchodzący Nowy Rok.
W tych wyjątkowych dniach
chcemy Państwu życzyć
wiele zadowolenia i sukcesów
z podjętych wyzwań.

 

Zarząd PSTL

1. Od 2020 r. o 50 zł wzrasta wpisowe na Letnie i Halowe Mistrzostwa Polski (200 zł. członek PSTL, 250 zł. osoby nie będące członkami PSTL, 150 zł dla członków PSTL powyżej 65 roku życia i poniżej 35, 200 zł dla osób nie będących członkami PSTL powyżej 65 roku życia i poniżej 35).

2. W turniejach PSTL (w tym w Mistrzostwach Polski Lekarzy) w mikście dopuszcza się, aby jedna osoba w duecie nie była lekarzem/dentystą. Nie musi być również członkiem najbliższej rodziny.

3. Na stronie PSTL.org pojawił się nowy dział - Puchar Izb Lekarskich. Pierwszy Puchar Izb Lekarskich za sezon 2018/19 zdobyła Lubelska Izba Lekarska. Więcej info - tutaj.

4. Na stronie PSTL.org W dziale Ranking mężczyzn i kobiet pojawiła się lista liderów/liderek rankingu w sezonie 2018 (osób, które w sezonie 2018 zdobyły najwięcej punktów rankingowych na koniec roku 2018). Osoby te zostały odznaczone pamiątkowymi statuetkami podczas Lenich Mistrzostw Polski 2019 w Olsztynie.

5. Reprezentacja Polski Kobiet w Pucharze Narodów podczas 48. Mistrzostw Świata Lekarzy w Tenisie Malta 2018 w składzie: Agata Wojciuk, Joanna Szafranek, Bożena Kędzierska, Małgorzata Pawelec-Wojtalik, Agnieszka Widziszowska została wybrana Najlepszą Drużyną 2018 roku w Konkursie Komisji d/s Sportu Naczelnej Rady Lekarskiej "Najlepszy lekarz-sportowiec". Nasze reprezentantki w Nation Cup na Malcie zdobyły srebrny medal, przegrywając w finale z drużyną Stanów Zjednoczonych. W siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej w Warszawie zostały odznaczone pamiątkowymi medalami i bukietami kwiatów.

 

Zarząd PSTL

 

Zmiany w PSTL w roku 2019:

1. Wszystkie turnieje PSTL będą rozgrywane piłkami Tretorn Serie+ Control. Jest to oficjalna piłka PZT.

2. Wprowadzamy nową kategorię u kobiet w singlu +60.

3. Zmiana zasad Pucharu Izb Lekarskich. Sumujemy punkty zdobyte przez lekarzy z poszczególnych Izb Lekarskich (z opłaconą składką) od letnich MP 2018 do turnieju poprzedzającego letnie MP 2019 w singlu i w deblu i odznaczamy na letnich MP 2019 trzy najlepsze Izby Lekarskie.

 

Zarząd PSTL

Zmiana terminu płatności składki członkowskiej PSTL.

Od teraz należy płacić składkę za kolejny rok do końca poprzedniego roku.

Za rok 2019 należy wpłacić skłądkę najpóźniej do 31 grudnia 2018.

Tylko osoby z opłaconą składkę będą uwzględnione w nowym, styczniowym wydaniu rankingu PSTL.

 

Zmiana wysokości składek:

- 50 zł - osoby do 30 roku życia włącznie i powyżej 65 roku życia włącznie

- 100 zł - reszta

 

Składkę należy wpłacić przelewem na konto (w tytule podając "składka pstl 2019, imię i naziwsko":

PKO SA Kraków
18 1240 4588 1111 0010 3232 7640

Polskie Stowarzyszenie Tenisowe Lekarzy
Osoby przechodzące w roku 2019 do wyższej (starszej) kategorii wiekowej proszone są o poinformowanie o tym mailowo Sekretarza (marcinpokrzywnicki90@gmail.com), aby mógł przepisać 100% zdobytych punktów do wyższej kategorii wiekowej.
Zarząd PSTL

Podczas rozgrywek w Zamościu Zarząd PSTL ustalił następujące zmiany:

 

1. Zgłoszenia do turnieju rozpoczynającego się w piątek - do poniedziałku do północy. Plan gier musi się pojawić 2 dni przed rozpoczęciem turnieju.

2. Organizator turnieju ma obowiązek przesłać plan gier 2 dni przed rozpoczęciem turnieju na maila: marcinpokrzywnicki90@gmail.com.

3. Plan gier będzie się pojawiał 2 dni przed rozpoczęciem turnieju na stronie pstl.org, profilu PSTL na Facebook'u i na grupie 'TENIS-MED' na WhatsApp'ie.

4. Uczestnik turnieju ma prawo poprosić sędziego o późniejszą godzinę pierwszego meczu w piątek lub o pierwszy mecz od soboty od konkretnej godziny. Musi zgłosić to odpowiednio wcześniej sędziemu, zanim pojawi się na plan gier. Zawodnik musi się liczyć z tym, że będzie musiał rozegrać więcej meczów w sobotę.

5. Z uwagi na małą ilość zgłoszeń w przypadku połączenia dwóch kategorii wiekowych - młodszej ze starszą, zawodnik ze starszej kategorii dostanie również punkty do rankingu do swojej macierzystej (starszej kategorii). Przykład: łączymy kategorie do lat 35 i 35-40. 1 miejsce zajął gracz z kategorii do lat 35, a drugie gracz z kategorii 35-40. Gracz z drugiego miejsca dostanie punkty do rankingu za 2 miejsce w kategorii do lat 35 i za PIERWSZE miejsce w swojej macierzystej kategorii (35-40).

6. Organizator turnieju ma obowiązek wysłać do tygodnia od zakończenia zawodów pełne wyniki/drabinki/grupy oraz listę zgłoszeń na maila: marcinpokrzywnicki90@gmail.com.

7. Punkty za turniej pocieszenia gracz otrzymuje do swojej macierzystej kategorii wiekowej. Jest to suma punktów za przegranie meczu w swojej macierzystej kategorii wiekowej oraz punkty zdobyte w turnieju pocieszenia.

Podczas rozgrywek w Zielonej Górze nowy zarząd PSTL uchwalił następujące zmiany:

1. Przechodząc do wyższej kategorii wiekowej wraz z nowym rokiem zawodnik otrzymuje 100% punktów do rankingu z kategorii niższej. Obowiąziuje od 01.01.2019 r.

2. Nowa punktacja za turnieje: halowe i letnie Mistrzostwa Polski: 1 miejsce - 120 punktów, 2 miejsce - 80 punktów, 3-4 miejsce - 40 punktów, 5-8 miejsce - 20 punktów, 9-16 miejsce - 10 punktów, 17-32 - 5 punktów. Ranking po MP w Zielonej Górze będzie uwzględniał już nową punktację.

3. W przypadku wolnego losu i porażki w następnej rundzie otrzymujemy punkty do rankingu za odpowiedni etap rozgrywek.

4. Przyznajemy punkty za turniej pocieszenia. Mistrzostwa Polski: 1 miejsce - 20 punktów, 2 miejsce - 10 punktów. Turniej Ogólnopolski: 1 miejsce - 8 punktów, 2 miejsce - 4 punkty. Ranking po MP w Zielonej Górze będzie uwzględniał już nową punktację.

5. Powyżej 70 roku życia - o 50 zł niższe wpisowe na każdym turnieju.

6. Termin płatności składki członkowskiej PSTL za dany rok kalendarzowy mija w dniu zakończenia letnich Mistrzostw Polski.

7. W przypadku zgłoszenia do danej kategorii wiekowej poniżej 2 osób (debli/mikstów) włącznie - łączymy kategorie.

8. W przypadku zgłoszenia 3-6 osób (debli/mikstów) włącznie do danej kategorii wiekowej - rozgrywki grupowe. Powyżej 6 osób - drabinka.

9. Turnieje grupowe: 3 osoby - gramy każdy z każdym, 4 osoby - gramy każdy z każdym, 5 osób - gramy każdy z każdym, 6 osób - dwie grupy po 3 osoby, w grupie każdy z każdym, potem półfinały na krzyż i finał lub tylko mecz o 1-2 miejsce - do decyzji sędziego.

10. W każdym turnieju można zgłosić się do 3 kategorii (singiel + debel + mikst lub dwa single + debel/mikst). W przypadku problemów z pogodą i ilością kortów dopuszcza się odstępstwo od tej zasady.

11. W każdym turnieju organizujemy turniej pocieszenia - dzięki temu każdy uczestnik ma zagwarantowane minimum 2 mecze singlowe. W przypadku problemów z pogodą i ilością kortów dopuszcza się odstępstwo od tej zasady. W turnieju pocieszenia nie ma rozstawień. Osobny turniej dla mężyczn i kobiet, bez podziału na kategorie wiekowe. Do turnieju pocieszenia wchodzi każdy, kto przegrał pierwszy mecz w drabince (nawet gdy wcześniej miał wolny los).

12. W turniejach, w których będą organizowane rozgrywki mikstowe gramy zawsze w dwóch kategoriach: do 100 lat i powyżej 100 lat (suma wieku zawodników). Nie tworzymy rankingu mikstowego. Rozstawienia w mikście robimy na podstawie rankingu singlowego.

13. Od turnieju w Zamościu wprowadzamy Puchar Izb Lekarskich. Każdy z uczestników należy do konkretnej Izby Lekarskiej. Po zakończeniu turnieju sumujemy punkty singlowe, deblowe i mikstowe osób z opłaconą skłądką z konkretnych Izb Lekarskich. Na stronie internetowej PSTL ogłaszamy, która Izba Lekarska zdobyła najwięcej punktów. Nagrodą jest puchar, który wędruje do zwycięskiej Izby Lekarskiej.

14. Kolejne letnie Mistrzostwa Polski organizujemy w Olsztynie.

15. W każdym turnieju gramy w ściśle określonych kategoriach wiekowych: Singiel panie: do 45, + 45, +55. Singiel panowie: do 35, +35, + 45, + 50, + 55, + 60, + 65, + 70, + 75, +80, +85. Debel panie: do 45, + 45. Debel panowie: do 45, +45-55, +55-65, +65, +75. Mikst: do lat 100, powyżej 100 lat (suma wieku pary mikstowej).

Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy odbyło się w Zielonej Górze w dniu 1 czerwca 2018 roku. W trakcie Zebrania został wybrany nowy Zarząd PSTL na kadencję 2018 - 2022.


1. Prezes – dr n. med. Joanna Szafranek-Pyzel (Chełm)
e-mail: joansza@wp.pl, tel. 502615413


2. Vice-Prezes – lek. med. Lech Borkowski (Gubin)
e-mail: lecbor@wp.pl, tel. 606429848


3. Sekretarz - lek. dent. Marcin Pokrzywnicki (Rybnik)
e-mail: marcinpokrzywnicki90@gmail.com, tel. 601172151


4. Skarbnik - lek. med. Remigiusz Stamirowski (Stargard Szczeciński)
e-mail: r.stamirowski@ymail.com, tel. 604859623


5. Członek Zarządu - lek. med. Natalia Pelczar (Opole)
e-mail: natkus@tlen.pl, tel. 504576665

 

 

W imieniu Członków nowo wybranego Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy pragnę złożyć serdeczne podziękowania ustępującemu Prezesowi Zarządu, Dr. n. med. Marcinowi Wrońskiemu oraz Członkom Zarządu: Prof. dr. hab. n. med. Andrzejowi Semczukowi, lek. Bożenie Kędzierskiej i lek. Józefowi Safianowi, lek. Remigiuszowi Stamirowskiemu. Mam nadzieję, że pozostaną Państwo w poczuciu wykonania postawionych cztery lata temu zadań oraz w gotowości wspomagania nas swą radą i doświadczeniem.
Stając na czele nowych Władz, mam świadomość chlubnych kart historii Stowarzyszenia budowanej przez prawie 20 lat oraz zbliżającego się Jubileuszu. Tym bardziej dziękuję za okazane zaufanie. Wierzę, że uda nam się sprostać Państwa oczekiwaniom. Zrobimy wszystko, by nasza energia zaowocowała interesującymi pomysłami oraz pozwoliła na to, by Stowarzyszenie cieszyło się niezmiennie dobrą kondycją.
Za jeden z podstawowych celów stawiam sobie zintegrowanie lekarzy na różnych etapach życia oraz kariery zawodowej, ludzi, których będzie łączyć nie tylko wspólna misja zawodowa, ale i pasja sportu. Będziemy pamiętać, że zasada fair play na wszystkich płaszczyznach funkcjonowania Stowarzyszenia jest warunkiem gry w jednej lekarskiej tenisowej drużynie – na korcie i poza nim.

 

Prezes PSTL
Dr n. med. Joanna Szafranek-Pyzel

Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy odbyło się w Warszawie w dniu 19 czerwca 2014 roku.
W trakcie Zebrania został wybrany nowy Zarząd PSTL na kadencję 2014 - 2019.

1. Prezes – Marcin Wroński ( Kraków)
e-mail: marcin.wronski-62@o2.pl

2. Vice-Prezes – Andrzej Semczuk (Lublin)
e-mail: andrzej.semczuk@um.lublin.pl

3. Sekretarz - Bożenna Kędzierska (Pułtusk)  
e-mail: bkedzierska@o2.pl

4. Skarbnik - Remigiusz Stamirowski (Stargard Szczeciński)
e-mail: r.stamirowski@ymail.com

5. Członek Zarządu - Józef Safian (Zielona Góra)
e-mail: j.safian@wp.pl
Informujemy, że Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy odbędzie się w dniu 19 czerwca 2014 roku o godzinie 18.00 w Warszawie - KT Legia ul. Myśliwiecka 4A

Podczas rozgrywek w Szczecinie zarząd PSTL uchwalił:


  1. Wprowadzenie nowych kategorii : kobiety + 55, mężczyźni +80 w grach pojedynczych.
  2. Podczas turniejów jest możliwe łączenia grup wiekowych jeśli ilość uczestników będzie poniżej 4 osób.
  3. Oficjalna piłka PSTL w turniejach letnich - Babolat Roland Garros Clay Court, w turniejach zimowych Babolat Roland Garros All Court. Karton piłek na turniej finansuje PSTL.
  4. XXIV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie odbędą się w czerwcu w Warszawie.
  5. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze zaplanowano na czerwiec 2014.
  6. PSTL przygotuje jednolite koszulki dla reprezentantów na Mistrzostwach Świata 2014 w Jurmali (Łotwa) (20 koszulek - dofinansowanie z NIL i PSTL dla członków PSTL).

Strona 1 z 2  > >>