Podczas rozgrywek w Zamościu Zarząd PSTL ustalił następujące zmiany:

 

1. Zgłoszenia do turnieju rozpoczynającego się w piątek - do poniedziałku do północy. Plan gier musi się pojawić 2 dni przed rozpoczęciem turnieju.

2. Organizator turnieju ma obowiązek przesłać plan gier 2 dni przed rozpoczęciem turnieju na maila: marcinpokrzywnicki90@gmail.com.

3. Plan gier będzie się pojawiał 2 dni przed rozpoczęciem turnieju na stronie pstl.org, profilu PSTL na Facebook'u i na grupie 'TENIS-MED' na WhatsApp'ie.

4. Uczestnik turnieju ma prawo poprosić sędziego o późniejszą godzinę pierwszego meczu w piątek lub o pierwszy mecz od soboty od konkretnej godziny. Musi zgłosić to odpowiednio wcześniej sędziemu, zanim pojawi się na plan gier. Zawodnik musi się liczyć z tym, że będzie musiał rozegrać więcej meczów w sobotę.

5. Z uwagi na małą ilość zgłoszeń w przypadku połączenia dwóch kategorii wiekowych - młodszej ze starszą, zawodnik ze starszej kategorii dostanie również punkty do rankingu do swojej macierzystej (starszej kategorii). Przykład: łączymy kategorie do lat 35 i 35-40. 1 miejsce zajął gracz z kategorii do lat 35, a drugie gracz z kategorii 35-40. Gracz z drugiego miejsca dostanie punkty do rankingu za 2 miejsce w kategorii do lat 35 i za PIERWSZE miejsce w swojej macierzystej kategorii (35-40).

6. Organizator turnieju ma obowiązek wysłać do tygodnia od zakończenia zawodów pełne wyniki/drabinki/grupy oraz listę zgłoszeń na maila: marcinpokrzywnicki90@gmail.com.

7. Punkty za turniej pocieszenia gracz otrzymuje do swojej macierzystej kategorii wiekowej.

Podczas rozgrywek w Zielonej Górze nowy zarząd PSTL uchwalił następujące zmiany:

1. Przechodząc do wyższej kategorii wiekowej wraz z nowym rokiem zawodnik otrzymuje 100% punktów do rankingu z kategorii niższej. Obowiąziuje od 01.01.2019 r.

2. Nowa punktacja za turnieje: halowe i letnie Mistrzostwa Polski: 1 miejsce - 120 punktów, 2 miejsce - 80 punktów, 3-4 miejsce - 40 punktów, 5-8 miejsce - 20 punktów, 9-16 miejsce - 10 punktów, 17-32 - 5 punktów. Ranking po MP w Zielonej Górze będzie uwzględniał już nową punktację.

3. W przypadku wolnego losu i porażki w następnej rundzie otrzymujemy punkty do rankingu za odpowiedni etap rozgrywek.

4. Przyznajemy punkty za turniej pocieszenia. Mistrzostwa Polski: 1 miejsce - 20 punktów, 2 miejsce - 10 punktów. Turniej Ogólnopolski: 1 miejsce - 8 punktów, 2 miejsce - 4 punkty. Ranking po MP w Zielonej Górze będzie uwzględniał już nową punktację.

5. Powyżej 70 roku życia - o 50 zł niższe wpisowe na każdym turnieju.

6. Termin płatności składki członkowskiej PSTL za dany rok kalendarzowy mija w dniu zakończenia letnich Mistrzostw Polski.

7. W przypadku zgłoszenia do danej kategorii wiekowej poniżej 2 osób (debli/mikstów) włącznie - łączymy kategorie.

8. W przypadku zgłoszenia 3-6 osób (debli/mikstów) włącznie do danej kategorii wiekowej - rozgrywki grupowe. Powyżej 6 osób - drabinka.

9. Turnieje grupowe: 3 osoby - gramy każdy z każdym, 4 osoby - gramy każdy z każdym, 5 osób - gramy każdy z każdym, 6 osób - dwie grupy po 3 osoby, w grupie każdy z każdym, potem półfinały na krzyż i finał lub tylko mecz o 1-2 miejsce - do decyzji sędziego.

10. W każdym turnieju można zgłosić się do 3 kategorii (singiel + debel + mikst lub dwa single + debel/mikst). W przypadku problemów z pogodą i ilością kortów dopuszcza się odstępstwo od tej zasady.

11. W każdym turnieju organizujemy turniej pocieszenia - dzięki temu każdy uczestnik ma zagwarantowane minimum 2 mecze singlowe. W przypadku problemów z pogodą i ilością kortów dopuszcza się odstępstwo od tej zasady. W turnieju pocieszenia nie ma rozstawień. Osobny turniej dla mężyczn i kobiet, bez podziału na kategorie wiekowe. Do turnieju pocieszenia wchodzi każdy, kto przegrał pierwszy mecz w drabince (nawet gdy wcześniej miał wolny los).

12. W turniejach, w których będą organizowane rozgrywki mikstowe gramy zawsze w dwóch kategoriach: do 100 lat i powyżej 100 lat (suma wieku zawodników). Nie tworzymy rankingu mikstowego. Rozstawienia w mikście robimy na podstawie rankingu deblowego.

13. Od turnieju w Zamościu wprowadzamy Puchar Izb Lekarskich. Każdy z uczestników należy do konkretnej Izby Lekarskiej. Po zakończeniu turnieju sumujemy punkty singlowe, deblowe i mikstowe osób z opłaconą skłądką z konkretnych Izb Lekarskich. Na stronie internetowej PSTL ogłaszamy, która Izba Lekarska zdobyła najwięcej punktów. Nagrodą jest puchar, który wędruje do zwycięskiej Izby Lekarskiej.

14. Kolejne letnie Mistrzostwa Polski organizujemy w Olsztynie.

15. W każdym turnieju gramy w ściśle określonych kategoriach wiekowych: Singiel panie: do 45, + 45, +55. Singiel panowie: do 35, +35, + 45, + 50, + 55, + 60, + 65, + 70, + 75, +80, +85. Debel panie: do 45, + 45. Debel panowie: do 45, +45-55, +55-65, +65, +75. Mikst: do lat 100, powyżej 100 lat (suma wieku pary mikstowej).

Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy odbyło się w Zielonej Górze w dniu 1 czerwca 2018 roku. W trakcie Zebrania został wybrany nowy Zarząd PSTL na kadencję 2018 - 2022.


1. Prezes – dr n. med. Joanna Szafranek-Pyzel (Chełm)
e-mail: joansza@wp.pl, tel. 502615413


2. Vice-Prezes – lek. med. Lech Borkowski (Gubin)
e-mail: lecbor@wp.pl, tel. 606429848


3. Sekretarz - lek. dent. Marcin Pokrzywnicki (Rybnik)
e-mail: marcinpokrzywnicki90@gmail.com, tel. 601172151


4. Skarbnik - lek. med. Remigiusz Stamirowski (Stargard Szczeciński)
e-mail: r.stamirowski@ymail.com, tel. 604859623


5. Członek Zarządu - lek. med. Natalia Pelczar (Opole)
e-mail: natkus@tlen.pl, tel. 504576665

 

 

W imieniu Członków nowo wybranego Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy pragnę złożyć serdeczne podziękowania ustępującemu Prezesowi Zarządu, Dr. n. med. Marcinowi Wrońskiemu oraz Członkom Zarządu: Prof. dr. hab. n. med. Andrzejowi Semczukowi, lek. Bożenie Kędzierskiej i lek. Józefowi Safianowi, lek. Remigiuszowi Stamirowskiemu. Mam nadzieję, że pozostaną Państwo w poczuciu wykonania postawionych cztery lata temu zadań oraz w gotowości wspomagania nas swą radą i doświadczeniem.
Stając na czele nowych Władz, mam świadomość chlubnych kart historii Stowarzyszenia budowanej przez prawie 20 lat oraz zbliżającego się Jubileuszu. Tym bardziej dziękuję za okazane zaufanie. Wierzę, że uda nam się sprostać Państwa oczekiwaniom. Zrobimy wszystko, by nasza energia zaowocowała interesującymi pomysłami oraz pozwoliła na to, by Stowarzyszenie cieszyło się niezmiennie dobrą kondycją.
Za jeden z podstawowych celów stawiam sobie zintegrowanie lekarzy na różnych etapach życia oraz kariery zawodowej, ludzi, których będzie łączyć nie tylko wspólna misja zawodowa, ale i pasja sportu. Będziemy pamiętać, że zasada fair play na wszystkich płaszczyznach funkcjonowania Stowarzyszenia jest warunkiem gry w jednej lekarskiej tenisowej drużynie – na korcie i poza nim.

 

Prezes PSTL
Dr n. med. Joanna Szafranek-Pyzel

Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy odbyło się w Warszawie w dniu 19 czerwca 2014 roku.
W trakcie Zebrania został wybrany nowy Zarząd PSTL na kadencję 2014 - 2019.

1. Prezes – Marcin Wroński ( Kraków)
e-mail: marcin.wronski-62@o2.pl

2. Vice-Prezes – Andrzej Semczuk (Lublin)
e-mail: andrzej.semczuk@um.lublin.pl

3. Sekretarz - Bożenna Kędzierska (Pułtusk)  
e-mail: bkedzierska@o2.pl

4. Skarbnik - Remigiusz Stamirowski (Stargard Szczeciński)
e-mail: r.stamirowski@ymail.com

5. Członek Zarządu - Józef Safian (Zielona Góra)
e-mail: j.safian@wp.pl
Informujemy, że Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy odbędzie się w dniu 19 czerwca 2014 roku o godzinie 18.00 w Warszawie - KT Legia ul. Myśliwiecka 4A

Podczas rozgrywek w Szczecinie zarząd PSTL uchwalił:


  1. Wprowadzenie nowych kategorii : kobiety + 55, mężczyźni +80 w grach pojedynczych.
  2. Podczas turniejów jest możliwe łączenia grup wiekowych jeśli ilość uczestników będzie poniżej 4 osób.
  3. Oficjalna piłka PSTL w turniejach letnich - Babolat Roland Garros Clay Court, w turniejach zimowych Babolat Roland Garros All Court. Karton piłek na turniej finansuje PSTL.
  4. XXIV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie odbędą się w czerwcu w Warszawie.
  5. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze zaplanowano na czerwiec 2014.
  6. PSTL przygotuje jednolite koszulki dla reprezentantów na Mistrzostwach Świata 2014 w Jurmali (Łotwa) (20 koszulek - dofinansowanie z NIL i PSTL dla członków PSTL).

Prezes oraz Zarząd PSTL-u składają serdeczne gratulacje na ręce Osób wymienionych poniżej, które w sezonie 2012 roku uzyskały największą liczbę punktów i zajęły pierwsze miejsce w rankingu Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy.

 

  Więcej

Prawa i obowiązki członka PSTL to m.in.: niższe wpisowe na turnieje akredytowane przez PSTL, udział w losowaniu nagród specjalnych w trakcie trwania turniejów - możliwość klasyfikacji na liście rankingowej PSTL oraz nagrody dla najlepszych zawodników i zawodniczek w danym roku zgodnie z listą klasyfikacyjną PSTL w każdej kategorii wiekowej w grach pojedynczych i podwójnych.

  Więcej